testin lehte

  Loe lisaks

  2.12.2016 sündisid kutsikad


» Loe täpsemalt | Teised uudised...
» 10.11 AXBERNA KILLIAN
» 08.08 Sündisid pikakarvalised kutsikad 02.08.2012!
» 20.09 06.09.2011 Sündis N-pesakond.3 isast.
   
Kennel

 Tere tulemast kennel "Axberna" bernhardiinide juurde!


Berhardiinide kasvatamisega ja aretustööga oleme tegelenud juba 1984. aastast alates. Meie kennelis on paljud koerad väljaspoolt Eestit sisse toodud, et kasutada võimalikult erinevaid liine ja saada neilt häid pesakondi. Axberna koerad on saavutanud häid tulemusi näitustel nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasemel.

Kennel „Axberna“ kasvatab bernhardiine alates 1984. aastast. Aretustöös on kasutatud palju erinevaid liine. Meie kennelis on bernhardiine Soome, Austria ja Ungari parematest kennelitest. Kõik need koerad ja nende järglased on saavutanud näitustel väga häid tulemusi.

Meie esimene bernhardiin oli pikakarvaline isane Axber, kellest on tulnud meie kenneli nimi. Kahjuks suri Axber noorelt ja meile tuli uus pikakarvaline bernhardiin Izbi Cheiron, kellest kasvas väga ilus koer. Cheironil oli järglasi, kellest kaks emast – Diana ja Rhea jäid meie kennelisse kasvama. Soomest tõime juurde pikakarvalise isase Leafhill’s Aston Martini ja lühikarvalise isase JII-Teen Delta Kasi Kasi. Nendest isastest on Eestis sündinud ilusaid bernhardiine, kellest paljud on saanud tšempionideks. Kennelisse on jäänud neist järglastest Emmelyne Prima, Gwendolyn Kasia, Illusyon, Leonora.

1998. aastal tõime Soomest lühikarvalise emase Kleinbarons Diamond Lady (Moona), kes on isa poolt Ameerika päritolu. Moona järglased on saavutanud näitustel väga häid tulemusi. Kaks tema poegadest on INTER-tšempionid (Axberna Kardinal ja Axberna Monsenjöör).

2000. aastal avanes võimalus osta Austriast ühest maailma parimast kennelist Fugerhof isane bernhardiin Jago II Vom Fugerhof. Aasta hiljem tõime ühest Ungari parimatest lühi- ja pikakarvaliste kennelist nimega Kertesy-Barsony veel ühe isase koera - Kertesy-Barsony Koppany.

Aastal 2004 lisandus veel üks isane koer samast Ungari kennelist - Kertesy-Barsony Presley - seekord lühikarvaline.

 Praegu on kennelis 14 koera:
 
Isased:
Kertesy-Barsony Presley (lühikarvaline)
Axberna Archibald (lühikarvaline)
Axberna Killian (lühikarvaline)
Tammeltassun Antoni Fabia (lühikarvaline)

Emased:
Axberna Leonora (pikakarvaline)
Axberna Riccarda (pikakarvaline)
Axberna Virginia (lühikarvaline)
Axberna Zaskia (pikakarvaline)
Axberna Zansibar (pikakarvaline)
Axberna Belle Believ (lühikarvaline)
Axberna Genevieve (pikakarvaline)
Axberna Gimmie-Gimmie (pikakarvaline)
Adeele (lühikarvaline)
Axberna Isabella (pikakarvaline)